Početna
Vidite svoju IP adresu!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u odličnoj je prijateljskoj utakmici savladala reprezentaciju Obale Slonovače.

Kasno u noći sa 30. na 31. maj 2014. godine, u 03:30 sati po našem lokalnom vremenu, u dalekom Sent Louisu (USA), Edin Džeko je dao dva gola, a najbolji napadač protivničke reprezentacije, Dider Drogba je postigao jedan gol.

Rezultat je na kraju bio 2:1 za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Naša reprezentacija je povela u 16. minuti. Edin Višća je šutirao, golman Bgouhouo je uspio odbraniti njegov udarac, ali je Džeko odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Dobra igra na terenu je ponovo nagrađena u 53. minuti, kada je Džeko odličnim udarcem, izvan kaznenog prostora, povisio rezultat na 2:0.

Kada je u igru protivničkog tima ušao vrsni napadač Didier Drogba, stvorio je mnogo problema u odbrani Zmajeva, i u posljednjoj minuti je svoju dobru napadačku igru krunisao golom iz slobodnog udarca za konačnih 2:1.